Co wpływa na cenę auta oddawanego na złom?

Złomowisko samochodowe

Na złomowanie auta decydują się kierowcy i właściciele pojazdów starych albo mocno wyeksploatowanych. Jeżeli zastanawiasz się, co wpływa na cenę auta oddawanego na złom, to w tym artykule przedstawiliśmy najważniejsze informacje na temat cen aut na złomie.

Własny samochód stał się dla wielu Polaków synonimem niezależności, a nierzadko również prestiżu. Z aut na co dzień korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy czy służby mundurowe oraz instytucje miejskie. Niezależnie od intensywności eksploatacji z czasem poszczególne komponenty pojazdu – silnik, zawieszenie, skrzynia biegów czy blacharka – zużywają się. Gdy naprawa jest nieopłacalna, kierowcy decydują się na złomowanie auta.

Na cenę złomowanego auta składa się szereg rozmaitych czynników. Przede wszystkim istotny jest fakt, czy auto jest kompletne. W przypadku, gdy jego masa różni się od wagi określonej w dowodzie rejestracyjnym, ostateczna cena może zostać obniżona o ustaloną opłatę za każdy kilogram brakującej masy. Nie bez znaczenia jest także to, czy auto jest stare, kilkuletnie czy nowe, ale powypadkowe.

Przekazanie niesprawnego, starego czy po prostu wyeksploatowanego pojazdu na złom samochodowy pozwala nie tylko odzyskać pieniądze wynikające z wartości samego surowca. Złomowanie samochodu umożliwia też jego legalne wyrejestrowanie, a w konsekwencji osiągnięcie dodatkowego zysku dzięki odzyskaniu części opłaconej składki ubezpieczenia OC. Przyjrzyjmy się zatem, od czego zależy cena złomowanego auta i co możesz na tym zyskać!

Jak masa auta wpływa na jego cenę?

Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytanie – jak masa auta wpływa na jego cenę? W przypadku auta kompletnego, którego rzeczywista masa nie jest mniejsza niż 90% wagi określonej w dowodzie rejestracyjnym, cena za kg waha się od 50 gr/kg   do 1,20 zł/kg gr/kg. Pamiętaj, że cena złomowanego samochodu jest uzależniona również od regionu czy sytuacji na rynku.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku oddawania na złom samochodu niekompletnego. Za taki pojazd uznajemy każde auto, którego masa rzeczywista jest mniejsza niż 90% masy zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Wówczas odejmowana jest kwota nie większa niż 10 zł za kg brakującej wagi pojazdu – ostateczna stawka jest ustalana przez złom samochodowy. Dodajmy, że ubytek zwykle nie przekracza 200 kilogramów.

Przeciętna waga pojazdu osobowego czy dostawczego plasuje się na poziomie od 1200 do 1600 kg. Możesz zatem śmiało przyjąć, że przeciętna cena złomowanego auta wynosi ok. 600-800 złotych.

Pamiętaj jednak, że wiele zależy od indywidualnych ustaleń z punktem demontażu pojazdów. Ostateczna wycena może być indywidualna, a cena auta na złomie może odbiegać od zamieszczonych w niniejszym artykule informacji.

Złomowanie samochodów

Odzyskanie części opłaconej składki ubezpieczenia OC – dodatkowy zysk związany ze złomowaniem auta

Już na wstępie wspominaliśmy o tym, że możliwe jest odzyskanie części opłaconej składki ubezpieczenia OC. Legalnie działająca stacja demontażu pojazdów musi przekazać Ci niezbędne dokumenty, dzięki którym wyrejestrujesz auto i skontaktujesz się z ubezpieczycielem. W ten sposób odzyskasz część kwoty składki OC.

Złomowanie niesprawnego auta

Transport niesprawnego auta do miejsca złomowania dla wielu osób może być nie lada wyzwaniem. Zazwyczaj auto nie jeździ albo nie może poruszać się po drogach publicznych ze względu na liczne usterki. Stacje demontażu pojazdów często oferują płatny transport lawetą. Nierzadko jest to jednak spory koszt, pomniejszający zyski ze złomowania samochodu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów prywatnych oraz biznesowych auto szrot Macii oferuje całkowicie darmowy, bezpieczny i legalny transport niesprawnego auta z miejsca postoju lub garażowania na złomowisko samochodowe. Współpraca z nami to nie tylko dodatkowy zysk, lecz również spora oszczędność!

Samochody na złomie

Złomując auto w stacji demontażu pojazdów, bierze się udział w loterii, w której można wygrać nowy samochód!

Wiesz już, co wpływa na cenę auta oddawanego na złom. Przekazując przeciętnych rozmiarów pojazd na złomowisko, możesz zyskać około 1000 złotych. Dodatkowy zysk stanowi część kwoty składki z tytułu ubezpieczenia OC, którą możesz odzyskać po przekazaniu samochodu na złom. Okazuje się jednak, że korzystając z usług złomowiska Macii możesz zyskać jeszcze więcej!

Nasz auto szrot zlokalizowany w gminie Poniec jest organizatorem loterii dla klientów złomu z atrakcyjnymi nagrodami. Oddając auto na złom, masz szansę na wygranie fabrycznie nowego pojazdu – prosto z salonu!

Główna nagroda jest przekazywana wraz z nagrodą pieniężną, pokrywającą podatek dochodowy od wygranej. Dodatkowo co miesiąc wśród uczestników loterii losujemy wysokiej klasy rower miejski.

Jeżeli posiadasz niesprawne auto, którego naprawa jest nieopłacalna, to nie zwlekaj i skontaktuj się z nami! Nasi pracownicy pomogą Ci w transporcie oraz przeprowadzą przez cały proces. Zyskasz nie tylko wynagrodzenie za przekazany złom, lecz również szansę na wartościowe nagrody w naszej wielkiej loterii!

Dacia Duster - Nagroda główna

Źródła:


Loterie

Samochód na złom

MACII

Stacja demontażu pojazdów

Śmiłowo 29e, 64 - 125 Poniec
tel. 695 - 061 - 826
733 70 70 70
Sprzedaż części 570 572 522
e-mail: macii108@vp.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00
Sobota: 7:00 - 13:00