Czy szybę samochodową warto kupić w stacji demontażu pojazdów?

Pęknięta przednia szyba

Uszkodzona szyba samochodowa to nie lada problem dla każdego kierowcy. Szczególnie jeśli pojazd osobowy lub samochód dostawczy jest wykorzystywany nie tylko w celach prywatnych, lecz również służy do prowadzenia działalności gospodarczej. Oryginalne części samochodowe są drogie, a ich dostępność jest często ograniczona – z tego względu wymiana szyby na nową nie jest najlepszy rozwiązaniem. Z pomocą przychodzi stacja demontażu pojazdów.

W miejscach, gdzie wykonuje się złomowanie aut, specjaliści nie tylko rozbierają i złomują auto, lecz także selekcjonują używane części samochodowe, celem późniejszego wykorzystania. Szyba samochodowa używana to jeden z elementów, które można wykorzystać właśnie w sytuacji, gdy oryginalna szyba została uszkodzona. Warto dodać, że stacja demontażu pojazdów oferuje zarówno szyby przednie, jak i używane szyby tylne.

W artykule sprawdzimy, czy warto kupić używaną szybę samochodową w stacji złomowania pojazdów Macii. Podpowiemy, czy szyby używane do samochodu są tańsze od nowych oraz pokażemy, jak można sprawdzić ich stan. Zapraszamy do lektury i podejmowania rozsądnych decyzji na co dzień!

Szyby są elementem auta, który nie ulega szybkiemu zużyciu

Nawet stara szyba samochodowa może być w dobrym stanie. W przeciwieństwie do elementów takich jak silniki spalinowe, skrzynie biegów czy amortyzatory i elementy używane układy zawieszenia, używana szyba samochodowa może być nadal w doskonałym stanie. Specyfika jej eksploatacji jest zgoła inna, niż układu napędowego czy zawieszenia. Specjalne szkło samochodowe nie podlega obciążeniom eksploatacyjnym.

Jedynymi czynnikami, jakie mogą mieć wpływ na stan używanej szyby samochodowej, są uderzenia kamienia, zarysowania wskutek nieprawidłowej pielęgnacji oraz akty wandalizmu. Jeżeli samochód nie jest intensywnie eksploatowany, a my nie jeździmy nim w trudnym terenie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że szyba będzie nadawała się do dalszego użytku, nawet po złomowaniu samochodu w stacji demontażu pojazdów Macii.

Przednia szyba w aucie

Używane szyby samochodowe są znacznie tańsze od nowych szyb

Nie bez znaczenia jest fakt, iż używane szyby samochodowe są wielokrotnie tańsze od nowych szyb. Oryginalne części dostępne w ASO mają nie tylko wyższe ceny (nierzadko 10-20 razy wyższe), lecz ponadto bywają problemy z ich dostępnością. Niejednokrotnie czas oczekiwania od 2 do 4 tygodni na dostawę nowej szyby wraz z montażem stanowi bardzo duży problem – zarówno dla właścicieli aut prywatnych, jak i kierowców flotowych.

Kupując używaną szybę samochodową bez pęknięć czy rys, możemy zaoszczędzić i przeznaczyć gotówkę na inne cele, niekoniecznie związane z utrzymaniem pojazdu.

Kupując używaną szybę do auta można dokładnie sprawdzić jej stan

Kupując szybę bezpośrednio na złomie można ją osobiście obejrzeć i sprawdzić, czy nie ma pęknięć, zarysowań oraz czy nie jest zbyt zmatowiała. W przeciwieństwie do zakupu używanej szyby przez internet, gdy przed zakupem mamy dostępne tylko zdjęcia kupowanego produktu. Takie sprawdzenie daje nam dodatkową gwarancję, że szyba jest w dobrym stanie oraz pasuje do konkretnego modelu auta, jakie użytkujemy na co dzień.

Przednia szyba w samochodzie

Stacja demontażu pojazdów Macii sprzedaje szyby i inne używane części samochodowe pochodzące z demontażu

Kierowcy i właściciele samochodów, poszukujący profesjonalnej stacji demontażu, oferującej używane części samochodowe, powinni zainteresować się ofertą, jaką przygotowało dla nich nasze złomowisko samochodowe Macii. Lokalny auto szrot w Śmiłowie koło Ponieca (okolice Leszna) oferuje używane, lecz oryginalne części w dobrych cenach: silniki, skrzynie biegów, elementy wyposażenia wnętrza, felgi aluminiowe oraz części do motocykli i maszyn rolniczych.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy używanych szyb oraz innych części samochodowych, pochodzących ze złomowania, to zainteresuj się naszą ofertą. Wybierz używane części samochodowe ze stacji demontażu pojazdów Macii i ciesz się dobrą jakością w niskiej cenie.


Loterie

Samochód na złom

MACII

Stacja demontażu pojazdów

Śmiłowo 29e, 64 - 125 Poniec
tel. 695 - 061 - 826
733 70 70 70
Sprzedaż części 570 572 522
e-mail: macii108@vp.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00
Sobota: 7:00 - 13:00