Czy zakup używanych skrzyń biegów jest dobrym rozwiązaniem? Kompletne skrzynie biegów ze stacji demontażu pojazdów Macii

Skrzynia biegów

Skrzynia biegów jest jednym z najbardziej obciążonych mechanizmów w samochodzie. To właśnie ona odpowiada za zmianę przełożenia mocy generowanej przez silnik i przekazywanej do układu napędowego. Awaria skrzyni biegów nie tylko uniemożliwia jazdę samochodem, lecz przede wszystkim determinuje kosztowną naprawę pojazdu.

Zakup nowej skrzyni zmiany biegów, szczególnie w przypadku automatycznej skrzyni biegów jest bardzo kosztowny. Remont również zwykle nie jest dużo tańszą alternatywą. Właśnie dlatego kupno skrzyni biegów „z drugiej ręki” jest według nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Stacje złomowania pojazdów, takie jak Macii, oferują sprawne części samochodowe z demontowanych aut w bardzo dobrym stanie technicznym.

Wybór komponentów zamiennych do dowolnego rodzaju pojazdu – Kia, Nissan, Chevrolet, Volvo czy VW Golf – to rewelacyjna pod względem ekonomicznym alternatywa dla kupna nowej skrzyni lub remontu starej. Pamiętaj, że złomowisko samochodowe oferuje Ci wyłącznie sprawne technicznie części używane, pochodzące ze złomowania pojazdów nowych lub powypadkowych. Kupisz wysokiej klasy elementy naprawcze w bardzo niskiej cenie.

Naprawa skrzyni biegów do samochodu kosztuje dość dużo (zarówno automatycznej skrzyni, jak i manualnej)

Jeśli zastanawiasz się nad naprawą uszkodzonej skrzyni biegów swojego samochodu, to musisz mieć świadomość, że gruntowny remont kosztuje bardzo dużo. Cena naprawy skrzyni biegów automatycznej lub manualnej może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku starszych modeli samochodów cena remontu skrzyni zdecydowanie przewyższa rzeczywistą wartość rynkową auta, a jego ewentualna sprzedaż po naprawie nie pomoże nam odzyskać zapłaconej kwoty.

Przekładnia zmiany biegów to bardzo skomplikowany układ. W przypadku podstawowej regeneracji mechatroniki klasycznej skrzyni dwusprzęgłowej typu automat musisz liczyć się z wydatkiem na poziomie ok. 5000 zł. Nieco tańsze są naprawy sprzęgła hydrokinetycznego. Planując generalny remont – regenerację automatycznej skrzyni biegów, coraz popularniejszej wśród polskich kierowców, musisz zaplanować wydatek na poziomie min. 10 tysięcy złotych.

Zakup nowej skrzyni biegów jest sporym wydatkiem (automatycznej, ale także manualnej skrzyni)

Jeśli naprawa starej przekładni jest nieopłacalna, to może dobrym rozwiązaniem będzie wybór skrzyni biegów prosto od producenta? Okazuje się, że taka operacja może być jeszcze bardziej kosztowna, a w przypadku starszych modeli aut – po prostu niewykonalna!

Trudno będzie Ci znaleźć całkowicie nową skrzynię biegów do VW Passata z silnikiem TDI czy legendarnego już Audi 200 Turbo albo Fiata 8V. Producenci nie są skłonni do kontynuowania dostarczania na rynek oryginalnych części zamiennych w dłuższej perspektywie. Elementy są produkowane głównie w celu montażu w nowszych autach. Co z aktualnie eksploatowanymi? Celem firm produkcyjnych jest sprzedaż nowych pojazdów, a nie naprawa starych.

Z tego powodu dostęp do takich skrzyń biegów może być bardzo ograniczony. Dodatkowo cena skrzyni biegów może oscylować na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. To abstrakcyjna cena w porównaniu z kosztem używanej skrzyni, która nierzadko plasuje się na poziomie od 1 do 4 tysięcy, w przypadku starszych, lecz popularnych pojazdów, wciąż obecnych na rynku.

Automatyczna skrzynia biegów

Skrzynie biegów (używane) ze stacji demontażu pojazdów mają dobry stan techniczny

Wszystkie skrzynie biegów pochodzące z demontażu pojazdów, sprzedawane przez profesjonalne stacje kasacji aut mają dobry albo bardzo dobry stan techniczny. To właśnie brak wyraźnych uszkodzeń i prawidłowe działanie komponentu jest głównym aspektem kontroli jakości elementów zamiennych, oferowanych przez złomowiska. Również części używane na sprzedaż dostępne w Macii to wyłącznie sprawne komponenty w dobrym stanie.

Możliwość zakupu tańszych skrzyń manualnych i automatycznych na złomowisku wynika z prostego faktu. Na złom często trafiają auta z naprawdę niewielkim przebiegiem i bardzo dobrym stanem technicznym. Decyzja o przekazaniu pojazdu do złomowania przez właściciela wynika jedynie z faktu wystąpienia poważniejszej awarii. Z pobudek ekonomicznych często lepiej zezłomować takie auto i kupić nowsze, niż próbować je naprawić.

Stacja zyskuje w ten sposób możliwość sprzedaży tanich elementów zamiennych. Ty, jako klient nie musisz sprawdzać setek ogłoszeń w poszukiwaniu konkretnych części. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i zapytasz o dostępność wybranej kategorii skrzyni.

Skrzynie biegów Fiat, Renault, Citroen, Kia, Nissan oraz auta innych marek

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem auta marki Fiat, Renault, Citroen, Kia lub Nissan i Twój pojazd uległ awarii, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Znajdziesz u nas szeroki wybór skrzyń biegów manualnych i automatycznych do samochodów tych marek. Przed kupnem możesz skontaktować się z nami, a poinformujemy Cię o dostępności wybranych modeli. Pamiętaj, że przed kontaktem warto sprawdzić numer katalogowy Twojej skrzyni.

Lewarek zmiany biegów

Skrzynie biegów Mercedes, Audi, Volvo, Chevrolet oraz inne marki premium

Jeździsz autem marki premium, ale cena nowej fabrycznie skrzyni biegów do Mercedesa, Audi, Volvo czy Chevroleta jest poza Twoim zasięgiem? Nie martw się na zapas, bo stacja złomowania pojazdów Macii regularnie przyjmuje i rozbiera na złom również nowsze auta, wspomnianych wyżej marek. W przypadku awarii skrzyni biegów w aucie klasy premium zdecydowanie warto kupić używaną skrzynię na złomie zamiast nowej, ze względu na znacznie niższą cenę.

Skrzynie biegów Iveco, DAF oraz inne samochody ciężarowe

Nie zapominamy również o właścicielach samochodów ciężarowych DAF i Iveco oraz busów, autobusów i traktorów. Tego rodzaju pojazdu posiadają znacznie bardziej skomplikowane skrzynie biegów, niż auta osobowe. Szczególnie duże TIR-y muszą sprostać znacznym obciążeniom. Dlatego pojazdy ciężarowe nierzadko są wyposażone w duże i drogie skrzynie biegów z 16 lub 18 przełożeniami. Wybierając skrzynię z demontażu, kupisz je taniej.

Macii oferuje także używane elementy zawieszenia, wałki rozrządu, elementy układu napędowego oraz inne części samochodowe

Skrzynie biegów pochodzące ze złomowanych samochodów to niejedyne elementy zamienne, jakie znajdziesz w naszej ofercie. Używane części samochodowe oferowane przez Macii to również wały rozrządu, elementy układu napędowego i hamulcowego, szyby samochodowe, kompletne zawieszenia czy elektronika i elektryka.

Zastanawiasz się, czy w ofercie Macii jest typ skrzyni biegów pasujący do Twojego samochodu? Zapraszamy do kontaktu!

Jeżeli potrzebujesz taniej skrzyni automatycznej lub manualnej w rewelacyjnym stanie technicznym, to skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci w doborze skrzyni idealnie dobranej do Twojego modelu pojazdu, byś nie musiał martwić się o zwrot! Nasza oferta dotyczy zarówno klientów prywatnych, jak i biznesowych. Jeśli posiadasz flotę firmowych pojazdów osobowych lub ciężarowych, to z przyjemnością podejmiemy się szerszej współpracy.


Loterie

Samochód na złom

MACII

Stacja demontażu pojazdów

Śmiłowo 29e, 64 - 125 Poniec
tel. 695 - 061 - 826
733 70 70 70
Sprzedaż części 570 572 522
e-mail: macii108@vp.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00
Sobota: 7:00 - 13:00