Dlaczego zderzak samochodowy warto kupić w stacji demontażu pojazdów?

Uszkodzony zderzak i reflektor

Uderzenia w krawężnik czy drobne stłuczki są nieuniknione. Często nawet najlepszy kierowca nie może im zapobiec, gdy nieuwaga zdarzy się innemu użytkownikowi drogi. Nierzadko takie wypadki kończą się uszkodzeniem zderzaka. W artykule sprawdzimy, dlaczego kolejny zderzak samochodowy warto kupić w stacji demontażu pojazdów.

Rosnąca liczba samochodów na polskich drogach przyczynia się do zwiększonego ryzyka różnego rodzaju drobnych stłuczek. Ich efektem są często uszkodzenia lamp, zderzaków czy blacharki. Nawet najlepsi kierowcy nie są w stanie przewidzieć, czy nieuważność innych użytkowników pojazdów, rowerzystów czy pieszych, nie przyczyni się do nieszczęśliwego zdarzenia. Podobnie w przypadku niedopasowanych krawężników lub kamieni na drodze.

Zaczepienie o wysoki krawężnik, uderzenie w murek czy drugi pojazd albo zderzenie z kamieniem może skończyć się uszkodzeniem zderzaka. Zniszczony zderzak jest nie tylko nieestetyczny, ale również nie pełni już swojej funkcji. Porysowany i uszkodzony element wpływa negatywnie na nasz wizerunek, szczególnie jeśli poruszamy się pojazdem w celach służbowych. Wówczas dobrym pomysłem może być jego wymiana na używany zderzak samochodowy.

Wady naprawy zderzaka samochodowego

Alternatywą dla zakupu fabrycznie nowego, bądź używanego zderzaka jest jego naprawa. Nierzadko proces jest nawet tańszy niż kupno używanych części samochodowych, jednak w praktyce ma wiele wad. Może się bowiem okazać, iż po naprawie zderzaka będą na nim wyraźnie widoczne ślady klejenia, naprawy czy malowania. Nieestetyczny wygląd tego elementu może nie tylko wpłynąć na nasz wizerunek, lecz również przyciągnąć uwagę służb mundurowych.

Ponadto należy pamiętać, że naprawiany zderzak samochodowy jest o wiele bardziej podatny na poważne pęknięcia. Wynika to z faktu, iż wszelkie zabiegi związane z klejeniem, zgrzewaniem czy innego rodzaju procesy naprawcze nie przywrócą jego pierwotnych parametrów wytrzymałości mechanicznej. W efekcie zderzak będzie mniej odporny na ponowne pęknięcie i będzie stanowić gorsze zabezpieczenie naszego pojazdu w razie zderzenia.

Cena nowego oryginalnego zderzaka z reguły jest bardzo wysoka

Wielu kierowców decyduje się na sprowadzenie nowego oryginalnego zderzaka i jego zakup w autoryzowanym serwisie ASO danej marki. Oczywiście taki element – przynajmniej w teorii – będzie wyróżniał się najlepszym dopasowaniem do auta oraz perfekcyjnymi parametrami mechanicznymi. Należy jednak pamiętać, że cena nowego, a zarazem oryginalnego zderzaka będzie bardzo wysoka. W przypadku starych aut – dostępność może być mocno ograniczona.

Nierzadko zdarza się, że wskutek zderzenia uszkodzeniu ulega więcej części samochodu. Maska, elementy karoserii, lampy czy felga. To wszystko składa się na większe koszty przywrócenia pojazdu do prawidłowego stanu mechanicznego oraz wizualnego. Gdy zdecydujemy się na zakup nowego zderzaka z oryginalnej produkcji, wydamy sporą kwotę, jaką moglibyśmy przeznaczyć na porządną naprawę całego samochodu.

Używane zderzaki samochodowe na szrocie są stosunkowo tanie

Dobrą informacją dla kierowców poszukujących oszczędności jest to, że używane zderzaki samochodowe w bardzo dobrym stanie technicznym dostępne na auto szrocie są stosunkowo tanie. Stacje demontażu pojazdów oferują używane części samochodowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystkie elementy pochodzą zazwyczaj z rozbiórki nowych pojazdów powypadkowych, przekazanych w sposób w pełni legalny na złomowisko samochodowe.

Dobranie odpowiedniego nowego zderzaka do auta bywa trudne

Kolejną przeszkodą na drodze do zakupu nowego zderzaka jest dobranie odpowiedniego elementu, dopasowanego do naszego pojazdu. Zwykle wybrany model auta może występować z wieloma rozmaitymi zderzakami, różniącymi się nie tylko kolorem, lecz również kształtem czy strukturą (np. wbudowanymi lampami). W efekcie nietrudno o pomyłkę przy zakupie w sklepie motoryzacyjnym czy składaniu zamówienia w sklepie internetowym.

Dodatkowym problemem przy zakupie przez Internet jest problematyczna wysyłka oraz ewentualny zwrot towaru. Trudno zauważyć różnice, oglądając używany zderzak na stronie internetowej. Poza tym nierzadko zdjęcia są jedynie poglądowe. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest zakup używanego zderzaka samochodowego w stacji demontażu pojazdów, gdzie doświadczeni pracownicy mogą pomóc w doborze elementu do konkretnego auta.

W auto szrocie można na żywo obejrzeć zderzak, który chce się kupić

Jak wspomnieliśmy już wyżej – w auto szrocie można na żywo obejrzeć zderzak, który chce się kupić. Nie ma ryzyka, że sklep internetowy z używanymi częściami samochodowymi umieści na swojej stronie zdjęcia poglądowe, nieodpowiadające rzeczywistemu wyglądowi zderzaka do samochodu. Oszczędzimy również czas i pieniądze, jakie moglibyśmy stracić w wyniku nietrafionego zakupu, procesów zwrotu produktu i jego odsyłania do sklepu.

Używane zderzaki samochodowe ze szrotu często niczym się nie różnią od nowych oryginalnych zderzaków

Warto podkreślić, że używane zderzaki samochodowe oferowane przez złomowiska zazwyczaj nie różnią się niczym od nowych i oryginalnych zderzaków. Oczywiście są to części używane, jednak zachowują walory wizualne i użytkowe elementów nowych. Są sprzedawane przez stację demontażu pojazdów tylko wówczas, gdy rzeczywiście pochodzą z nieuszkodzonej części samochodu.

Stacja demontażu pojazdów Macii – solidny auto szrot z częściami samochodowymi w gminie Poniec (okolice Leszna)

Praktyka pokazuje, że zakup używanego zderzaka w stacji demontażu pojazdów jest doskonałą alternatywą dla problematycznego poszukiwania części w Internecie czy kosztownego zakupu w serwisie ASO.

Pamiętaj, że używane części samochodowe ze szrotu w okolicach Leszna znajdziesz w ofercie złomowiska Macii. Oferujemy kompletne silniki, skrzynie biegów oraz elementy zawieszenia do Fiata, BMW, Opla, Renault i pojazdów pozostałych marek.

Jeżeli szukasz profesjonalnego wsparcia w doborze zderzaka samochodowego, to skorzystaj z pomocy specjalistów ze stacji demontażu pojazdów Macii. Zapraszamy do naszej siedziby zlokalizowanej w gminie Poniec koło Leszna!


Loterie

Samochód na złom

MACII

Stacja demontażu pojazdów

Śmiłowo 29e, 64 - 125 Poniec
tel. 695 - 061 - 826
733 70 70 70
Sprzedaż części 570 572 522
e-mail: macii108@vp.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00
Sobota: 7:00 - 13:00