Gdzie kupić używany silnik do samochodu? Ze szrotu prowadzącego sprzedaż oryginalnych silników samochodowych?

Silnik samochodowy BMW

Silnik Twojego samochodu uległ uszkodzeniu, a jego naprawa jest nieopłacalna? Czeka Cię wymiana silnika, ale nie stać Cię na nową jednostkę napędową? To świetnie się składa, bo mamy dla Ciebie rozwiązanie – używany silnik do samochodu!

W artykule pokażemy Ci, jak i gdzie kupić używany silnik do Twojego auta! Oryginalne jednostki napędowe z drugiej ręki w dobrym stanie znajdziesz w profesjonalnych stacjach demontażu pojazdów, takich jak złomowisko samochodowe Macii ze Śmiłowa koło Leszna.

Awaria mechaniki jednostki silnika, uszkodzenie paska rozrządu, pęknięci uszczelki pod głowicą, zniszczenie korbowodu czy tłoków i głowicy cylindra – to jedne z wielu powodów problemów z silnikiem. Niezależnie czy posiadasz auto marki Ford, Mercedes, Audi, Fiat, Honda czy Mazda – wieloletnia, intensywna eksploatacja samochodu nieuchronnie przybliża Cię do konieczności gruntownej naprawy m.in. skrzynki biegów, silnika oraz elementów blacharskich.

W przypadku skomplikowanych konstrukcji napędowych niejednokrotnie remont silnika może być równie kosztowny, co zakup i montaż nowego. Jednocześnie próba wyremontowania starszej jednostki może być problematyczna przez ograniczony dostęp do porządnych części samochodowych. W efekcie dobrym wyborem może okazać się zakup oryginalnego silnika do Twojego samochodu z zaufanego auto szrotu.

Używane silniki samochodowe w auto szrotach mają dobry stan techniczny

Wbrew pozorom używane jednostki z drugiej ręki wcale nie są gorszej jakości. Wśród wielu kierowców pokutuje przekonanie, że silniki używane to zły kierunek. Taki silnik na pewno jest zepsuty i trzeba będzie zainwestować w jego remont… Rzeczywistość okazuje się zgoła inna!

Sprawne silniki samochodowe sprzedawane przez złomowiska samochodowe to doskonała alternatywa dla zakupu nowego silnika od importera albo bezpośrednio od producenta. Jednostki mają bardzo dobry stan techniczny. Pamiętaj, że na złom samochodowy często trafiają niemalże nowe auta z bardzo niskim przebiegiem. Powodem złomowania nie jest uszkodzenie części mechanicznych, lecz nieopłacalność remontu pojazdu po wypadku.

To właśnie silniki pochodzące z aut z niewielkim przebiegiem, pojazdów powypadkowych z nieuszkodzonym silnikiem, aut, które uległy zalaniu, uszkodzeniu przez grad czy awarii zawieszenia są oferowane przez złomowiska takie jak Macii. Jako doświadczony i profesjonalny dostawca dajemy Ci gwarancję, że sprzedawane przez nas używane części samochodowe są w bardzo dobrym stanie technicznym.

Silnik samochodowy

Zakup nowego silnika do samochodu jest sporym wydatkiem

Nie ulega wątpliwości, że zakup fabrycznie nowego silnika to ogromny wydatek, niejednokrotnie przewyższający kilka-kilkanaście razy aktualną wartość Twojego auta. Oczywiście, wybierając nowy napęd do swojego samochodu masz pewność, że jednostka silnikowa będzie – z dużym prawdopodobieństwem – pracować niezawodnie przez kolejne kilka-kilkanaście lat. Czy te argumenty rzeczywiście przemawiają za zakupem nowego silnika?

Weź pod uwagę fakt, że poza wydaniem dużej ilości gotówki, zakup nowego układu napędowego do Twojego pojazdu może okazać się niemożliwy! Taka sytuacja ma miejsce szczególnie w przypadku starszych aut. Niezależnie od tego, jak dużą gotówką dysponujesz, uważamy, że warto rozejrzeć się na rynku i poszukać używanego silnika. Specjaliści z zespołu Macii z przyjemnością pomogą Ci dobrać silnik z oferty naszego złomowiska.

Remont silnika, który uległ awarii jest znacznie droższy, niż wymiana silnika

Cena remontu silnika przez profesjonalny warsztat jest znacznie wyższa, niż montaż sprawnego, lecz używanego układu napędowego. Miej świadomość, że serwis samochodowy nie tylko musi zadbać o wykonanie prac naprawczych. Pracownicy muszą zamówić wszystkie elementy, których wymiana jest konieczna. Po rozebraniu silnika może się okazać, że potrzebna będzie podmiana kolejnych części, by napęd mógł funkcjonować prawidłowo.

W niektórych przypadkach remont silnika to „studnia bez dna”. W przypadku używanych samochodów koszt takiej operacji może znacznie przewyższać aktualną wartość pojazdu. Pamiętaj też, że ciężko Ci będzie znaleźć nabywcę na stare auto, który zapłaci za nie kwotę, rekompensującą poniesione koszty remontu. Z tego względu, szczególnie w przypadku kosztowniejszych naprawa i bardziej rozległych awarii, zalecamy wybór używanego silnika.

Szukasz silnika do samochodu? Skontaktuj się z auto szrotem Macii!

Nasz auto szrot Macii prowadzi sprzedaż używanych jednostek silnikowych zdemontowanych z aut oddanych do kasacji. Nie wahaj się i skontaktuj z nami, by sprawdzić, czy posiadamy aktualnie silnik do Twojego samochodu. Przygotuj dowód rejestracyjny albo sprawdź kod oznaczenia swojego silnika. Dzięki temu będzie nam łatwiej zweryfikować kompatybilny model i szybciej znajdziemy komponenty dopasowane do Twojego pojazdu.

Pamiętaj też, że z naszą pomocą możesz zamawiać inne elementy, niezbędne do naprawy Twojego auta. Dodatkowa korzyść współpracy z nami to możliwość przekazania nam starego, niesprawnego, zdemontowanego silnika i odzyskanie części pieniędzy – równowartości ceny złomu.

Szrot Macii sprzedaje także inne części do samochodu - sprawdź naszą ofertę!

Szrot Macii oferuje też inne części do samochodu! W naszym asortymencie możesz znaleźć tanie komponenty zamienne do pojazdów ciężarowych i aut osobowych w dobrej cenie.

  • Skrzynie biegów.
  • Kompletne zawieszenia.
  • Układy wydechowe i hamulcowe.
  • Elementy blacharskie i wyposażenie wnętrza.
  • Koła i felgi.
  • Szyby samochodowe.
  • Elektronikę i oświetlenie.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy tanich komponentów do naprawy samochodu w bardzo dobrym stanie technicznym, to sprawdź używane części samochodowe oferowane przez nasz auto szrot! Skontaktuj się z nami i poznaj pełną ofertę części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych w rewelacyjnych cenach.

Felgi w auto szrocie

Loterie

Samochód na złom

MACII

Stacja demontażu pojazdów

Śmiłowo 29e, 64 - 125 Poniec
tel. 695 - 061 - 826
733 70 70 70
Sprzedaż części 570 572 522
e-mail: macii108@vp.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00
Sobota: 7:00 - 13:00