Kompletne lusterka samochodowe zewnętrzne oraz wsteczne przyczepiane do szyby

Lusterko boczne

Każdemu kierowcy zdarza się czasem mała stłuczka lub zetknięcie z przeszkodą, które może spowodować uszkodzenie lusterka samochodowego. Często wystarczy niewielkie otarcie auta, aby lusterko zewnętrzne uległo uszkodzeniu i stało się nieprzydatne do dalszej jazdy.

Nie tylko lusterka zewnętrzne są narażone na uszkodzenia – także lusterko wsteczne, umieszczone we wnętrzu pojazdu, może ulec zniszczeniu. Dzieje się tak zazwyczaj w wyniku niewłaściwego zachowania kierowcy czy pasażera, na przykład w wyniku przypadkowego zaczepienia i rozbicia.

Lusterka samochodowe zewnętrzne muszą zawsze być w doskonałym stanie (zarówno lewe, jak i prawe)

Lusterka zewnętrzne samochodowe pełnią kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas jazdy. Dzięki nim kierowcy mają pełen zakres widoczności wokół pojazdu i mogą monitorować ruch z tyłu i z boku.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby lusterka te były zawsze w doskonałym stanie. Elementy pęknięte, uszkodzone czy porysowane, ograniczają widoczność, co stanowi zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Ponadto nieprawidłowo wyregulowane mogą prowadzić do powstania tzw. martwego pola, czyli obszaru niewidocznego w zewnętrznych lusterkach. Podobnie sytuacja wygląda z drżącym lusterkiem, które utrudnia obserwację otoczenia.

Warto zauważyć, że obecnie zaleca się korzystanie zarówno z lewego, jak i prawego lusterka samochodowego zewnętrznego, nawet jeśli w przeszłości, zwłaszcza w starszych pojazdach, wymagane było tylko lusterko po stronie kierowcy. Właściwe ustawienie i wykorzystywanie obu lusterek znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy.

Lusterko samochodowe - miasto

Często naprawa lusterka zewnętrznego nie jest najlepszym rozwiązaniem

Czasami, gdy lusterko zewnętrzne ulegnie uszkodzeniu, kierowcy stoją przed dylematem: czy naprawić je, czy może jednak lepiej wymienić na nowe. Pomimo pozornej atrakcyjności naprawy, istnieje kilka istotnych czynników, które najczęściej dyskwalifikują tę opcję.

Przede wszystkim, koszty naprawy lusterka zewnętrznego mogą być zaskakująco wysokie. W niektórych przypadkach zbliżają się one do ceny nowego lusterka. Co więcej, mimo poniesionych nakładów, naprawione lusterko czasami ma pewne niedoskonałości. Na przykład może drżeć podczas jazdy lub być porysowane.

Zakup nowego samochodowego lusterka bocznego od producenta wiąże się ze sporym wydatkiem

Najczęściej zakup nowego samochodowego lusterka od producenta okazuje się dużym wydatkiem. Koszty takich elementów są przeważnie wyższe niż można by się spodziewać, zwłaszcza jeśli chodzi o zaawansowane technologicznie lusterka do najnowszych modeli pojazdów.

Na ich cenę wpływa w dużym stopniu wysoka marża sprzedawców. Koncerny samochodowe sporo zarabiają na częściach zamiennych, co ma na celu zrekompensowanie kosztów związanych z badaniami, rozwojem i utrzymaniem sieci dystrybucji. Jest to po prostu źródło ich zysków, a także hurtowni i detalistów.

Lusterko samochodowe z kierunkowskazem

Kompletne lusterka boczne, lusterka wsteczne oraz same wkłady lusterka (szkła / lustra) i ich obudowy ze złomu

Wielu kierowców zdaje sobie sprawę, że zakup nowych części samochodowych, zwłaszcza takich jak lusterka wsteczne lub boczne, czy nawet same wkładów do lusterka (szkła/lustra )lub ich obudowy, może stanowić spory wydatek. Dlatego coraz częściej sięgają po alternatywne źródła, a jednym z nich jest rynek wtórny, a konkretnie stacje demontażu pojazdów.

Auto szroty odgrywają istotną rolę w sprzedaży części samochodowych, umożliwiając kierowcom korzystanie z używanych, ale wciąż funkcjonalnych elementów pojazdu. Zajmują się one często demontażem pojazdów wycofanych z eksploatacji, a to oznacza, że dostępne tam lusterka mogą pochodzić z samochodów, które uległy wypadkom, ale niekoniecznie mają uszkodzone lusterka.

Dlatego kompletne lusterka , wsteczne, boczne oraz wkłady często są dostępne na auto złomach w bardzo dobrym stanie. Ponadto, elementy pochodzące z demontowanych pojazdów często są oryginalnymi częściami producenta, co może przekładać się na ich wysoką jakość i wytrzymałość.

Wybór używanego lusterka z auto szrotu może więc okazać się atrakcyjną alternatywą wobec kosztownego zakupu nowego elementu lub jego naprawy. Dzięki temu kierowcy mogą zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, jednocześnie zapewniając sobie pełne bezpieczeństwo na drodze.

Jak dobrać lusterko do swojego auta tak, aby pasowało?

Dobór odpowiedniego lusterka do pojazdu bywa czasami trudnym zadaniem, zwłaszcza obecnie , gdy na rynku jest wiele różnych modeli samochodów. Pierwszym krokiem jest identyfikacja marki, modelu oraz roku produkcji samochodu.

Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj mocowania lusterka. Niektóre lusterka są montowane na stałe, inne na przykład przy użyciu specjalnych zatrzasków. Należy również zwrócić uwagę na ewentualne funkcje dodatkowe, takie jak podgrzewane powierzchnie lusterka czy sygnalizatory kierunkowskazów.

Trudności mogą pojawić się zwłaszcza w przypadku starszych modeli samochodów, które mogą mieć specyficzne lusterka, trudne do znalezienia. W takiej sytuacji należy wybrać stacji demontażu pojazdów, której pracownicy pomagają w znalezieniu odpowiedniej części. W firmie Macii zawsze możesz liczyć na merytoryczne wsparcie pracowników, którzy posiadają olbrzymią wiedzę na temat różnych rodzajów lusterek.

Lusterko w aucie - las

W stacji demontażu pojazdów Macii można znaleźć lusterka odpowiednie dla samochodów wszystkich marek i modeli - od Golfa IV i V po Hondę Civic

Jeśli chcesz kupić lusterko, które idealnie pasuje do Twojego samochodu, niezależnie od modelu, stacja demontażu pojazdów Macii jest miejscem, które powinieneś wziąć pod uwagę. Nasza szeroka oferta obejmuje części pasujące do samochodów różnych marek i modeli - od kultowych Volkswagenów Golf IV i V, po niezawodne Hondy Civic.

Pracownicy stacji demontażu pojazdów Macii to specjaliści z pasją do samochodów. Dzięki ich doświadczeniu oraz dogłębnej wiedzy o różnych modelach pojazdów, są w stanie Ci pomóc w znalezieniu dokładnie takiego elementu, jakiego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy szukasz lusterka bocznego, lusterka wstecznego czy jego wkładu, możesz liczyć na ich wsparcie.

Wszystkie podzespoły znajdujące się w ich ofercie są w dobrym stanie technicznym i wizualnym. To oznacza, że możesz być pewien, iż dokonując zakupu, otrzymasz lusterko, które nie tylko będzie spełniać swoje funkcje, ale także będzie estetycznie pasować do Twojego pojazdu.

Lusterko samochodowe zewnętrzne

Auto szrot Macii oferuje także zderzaki samochodowe oraz inne elementy nadwozia w atrakcyjnych cenach

Oferujemy szeroki wybór części samochodowych w atrakcyjnych cenach. Sprzedajemy nie tylko używane lusterka samochodowe, ale także wiele innych części, w tym zderzaki samochodowe, błotniki, maski, reflektory oraz elementy wyposażenia.

Nasz zespół specjalistów chętnie doradzi Ci przy wyborze odpowiednich części. Jeśli zależy Ci na jakości, oszczędności i szerokim wyborze elementów w najlepszych cenach, auto szrot Macii jest miejscem, które koniecznie musisz odwiedzić.


Loterie

Samochód na złom

MACII

Stacja demontażu pojazdów

Śmiłowo 29e, 64 - 125 Poniec
tel. 695 - 061 - 826
733 70 70 70
Sprzedaż części 570 572 522
e-mail: macii108@vp.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00
Sobota: 7:00 - 13:00