Pęknięte lusterko w samochodzie? Czy warto naprawić uszkodzone lusterko, czy lepiej kupić nowe lusterko samochodowe?

Samochodowe lusterko boczne

Pęknięte lusterko w samochodzie to częsty problem, z którym może się spotkać każdy kierowca. Niezależnie od tego, czy lusterko zostało uszkodzone przez inny pojazd, pieszego, czy siły natury, należy je jak najszybciej naprawić lub wymienić. Jazda z rozbitym lustrem jest nie tylko niebezpieczna, ale także niezgodna z prawem.

Czy warto naprawić uszkodzone lusterko, czy lepiej kupić nowe lusterko samochodowe? To zależy od stopnia uszkodzenia i rodzaju lusterka. Jeśli pękła tylko tafla lustra, można ją łatwo i tanio wymienić. Jeśli uszkodzeniu uległ cały mechanizm lusterka, zwłaszcza jeśli jest on elektryczny, może być konieczna wymiana całego elementu. W takim przypadku warto porównać koszty naprawy i zakupu nowego lusterka. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy, pamiętajmy, że sprawne lusterka to podstawa bezpiecznej jazdy. Nie ignorujmy więc problemu i postarajmy się jak najszybciej przywrócić lusterkom ich pierwotny stan.

W jakich sytuacjach lusterko w samochodzie może ulec uszkodzeniu?

Lusterko w samochodzie jest ważnym elementem, który zapewnia kierowcy niezbędne informacje o otoczeniu pojazdu. Niestety, w wielu sytuacjach może ono ulec uszkodzeniu, co znacząco zwiększa ryzyko wypadku drogowego. Oto kilka przykładów sytuacji, w których lusterko samochodowe może ulec uszkodzeniu:

 1. W wyniku zderzenia z innym pojazdem lub obiektem na drodze, lusterko może zostać rozbite lub oderwane od karoserii.
 2. Lusterko może również zostać uszkodzone w wyniku uderzenia przez pieszych, rowerzystów lub innych użytkowników drogi. To zdarza się zwłaszcza w przypadku lusterka bocznego, które wystaje poza obrys pojazdu.
 3. Ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak grad, silne wiatry, lub intensywne opady śniegu także mogą uszkodzić lusterka – w grę wchodzi uderzenie gradziną, kamieniem czy gałęzią.
 4. Często zdarza się, że wandale celowo niszczą lusterka samochodowe, co generuje konieczność kosztownych napraw lub wymiany uszkodzonych elementów.
 5. Kierowcy, którzy parkują blisko innych pojazdów lub obiektów, mogą przypadkowo uszkodzić lusterka, próbując wyjechać z ciasnego miejsca lub manewrując wąskimi uliczkami.
 6. W niektórych rejonach, szczególnie na obszarach wiejskich, lusterka mogą zostać uszkodzone przez uderzenia zwierząt, takich jak jelenie, dziki czy sarny, które wbiegają na drogę.
 7. Lusterka samochodowe, zwłaszcza te wyposażone w funkcje takie jak kamerki cofania czy sygnalizatory martwego pola, mogą stać się celem kradzieży.
Lusterko samochodowe

Stłuczone lusterko w samochodzie to nie koniec świata :-)

Stłuczone lusterko w samochodzie to na pewno nie koniec świata! Na szczęście istnieją stosunkowo tanie sposoby na rozwiązanie tego problemu, które pozwolą ci szybko przywrócić pełną sprawność pojazdu.

Jeśli uszkodzenie jest stosunkowo niewielkie, często można je naprawić zamiast wymieniać całe lusterko. Specjaliści od naprawy samochodów mogą zastosować różne techniki, aby usunąć pęknięcia, wyprostować wygięcia lub wymienić tylko uszkodzone elementy. To zwykle jest znacznie tańsze niż zakup nowego lusterka.

Na rynku często można znaleźć używane lusterka, które są w dobrym stanie i pasują do twojego modelu samochodu. To znacznie bardziej ekonomiczna opcja niż zakup nowego lusterka od producenta.

Aby zapobiec kolejnym uszkodzeniom lusterka, można zainwestować w nakładki ochronne. Są to plastikowe lub metalowe osłony, które można zamontować na lusterku, aby chronić je przed kamieniami, gałęziami lub uderzeniami.

Z kolei w przypadku prostych pęknięć lub odprysków, można rozważyć samodzielną naprawę przy użyciu specjalnych zestawów do naprawy lusterka dostępnych w sklepach motoryzacyjnych. Te zestawy często zawierają kleje i materiały do wypełnienia pęknięć. Optymalnym rozwiązaniem będzie jednak wizyta w warsztacie samochodowym w celu uzyskania fachowej oceny uszkodzenia i porady w kwestii naprawy bądź wymiany lusterka. Po uzyskaniu wyceny kosztów naprawy lub wymiany można łatwiej podjąć ostateczną decyzję.

Kiedy można naprawić uszkodzone lusterko samochodowe? Czy potrzebny jest do tego specjalny klej?

Samodzielne naprawianie uszkodzonego lusterka samochodowego ma sens tylko wtedy, gdy uszkodzenie jest drobne, takie jak niewielkie pęknięcie lub odprysk. Konieczne jest wówczas użycie specjalnego kleju do lusterka samochodowego, który jest odporny na warunki atmosferyczne i wibracje a kupić go można jedynie w sklepach motoryzacyjnych. Jednak nawet jeśli uda się dokonać naprawy, nie można zapominać, że to tylko tymczasowe rozwiązanie. Lepiej zainwestować w profesjonalną naprawę lub wymianę lusterka, aby przywrócić pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo pojazdu.

Należy mieć świadomość, że lusterko w złym stanie zwykle przyciąga uwagę policji podczas kontroli drogowej, co może skutkować nałożeniem mandatu - dodatkowymi kosztami i utratą punktów karnych.

Lusterko samochodowe w mieście

Zakup używanego lusterka samochodowego w miejsce rozbitego

Naprawa lusterka, zwłaszcza za pomocą kleju, może nie zagwarantować tak samo dobrej widoczności, jak nowe lub używane lusterko. Choć początkowo zakup lusterka może wydawać się kosztowny, jego samodzielna naprawa nie zawsze jest tańszą opcją. Specjalistyczny klej do lusterka samochodowego oraz ewentualna usługa naprawy mogą generować podobne lub nawet wyższe koszty niż zakup używanego lusterka, ale ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej polecana, ponieważ nowo zamontowane lusterko daje stuprocentową gwarancję widoczności (bezpieczeństwo!) oraz nie naraża nas na problemy podczas kontroli drogowej. 

Dlaczego nowe lusterko samochodowe w miejsce zbitego warto kupić w stacji demontażu pojazdów?

Zakup lusterka samochodowego w stacji demontażu pojazdów może być doskonałym rozwiązaniem z kilku powodów.

Po pierwsze, wizyta w stacji demontażu pojazdów daje ci możliwość zobaczenia na żywo lusterka, które zamierzasz zakupić. To oznacza, że możesz dokładnie sprawdzić jego stan, unikając nieporozumień lub niespodzianek związanych z zakupem online lub od prywatnych sprzedających.

Po drugie, stacje demontażu pojazdów, które dbają o swoją renomę i reputację, oferują klientom lusterka w jak najlepszym stanie. Ponadto, pracownicy takiej stacji zazwyczaj są specjalistami w dziedzinie demontażu i sprzedaży części samochodowych, co oznacza, że są bardziej kompetentni w informowaniu klientów o szczegółach dotyczących stanu lusterka.

Oto kilka pytań, które warto zadać pracownikom stacji demontażu pojazdów przy zakupie używanego lusterka samochodowego, aby upewnić się, że jest to towar używany, ale w pełni wartościowy:

 1. Czy lusterko pochodzi z demontażu od pojazdu tego samego modelu co mój?
 2. Jak długo lusterko było używane przed demontażem?
 3. Czy lusterko jest w dobrym stanie technicznym, czy nie ma uszkodzeń mechanicznych?
 4. Czy wszystkie funkcje lusterka, takie jak podgrzewanie lub regulacja elektryczna, działają poprawnie?
 5. Czy lusterko jest oryginalne i posiada wszystkie niezbędne znaki identyfikacyjne?
 6. Czy lusterko jest wolne od rdzy lub korozji?
 7. Czy pracownicy stacji mogą udzielić gwarancji na zakupione lusterko lub zapewnić jakieś formy zabezpieczenia w przypadku ewentualnych problemów?
 8. Czy lusterko zostało dokładnie oczyszczone i przygotowane do ponownego użycia?
Lusterko samochodowe zewnętrzne

Lusterka samochodowe ze stacji demontażu pojazdów Macii - sprawdź naszą ofertę

Szukasz wysokiej jakości części do swojego samochodu? Oto oferta, która może Cię zainteresować! Stacja demontażu pojazdów Macii to miejsce, gdzie znajdziesz nie tylko używane lusterka samochodowe w okolicach Leszna, ale także wiele innych oryginalnych części pochodzących z aut oddawanych na złom. Nasza oferta obejmuje części do różnych marek i modeli pojazdów, w tym często pochodzące z aut stosunkowo nowych.

Dlaczego warto wybrać naszą stację demontażu pojazdów?

 • Nasz zespół skupia się na dostarczaniu klientom części w jak najlepszym stanie i zapewnia uczciwą informację o każdym produkcie.
 • Oferujemy szeroki wybór części samochodowych, w tym lusterka, które mogą przywrócić sprawność i bezpieczeństwo Twojego pojazdu.
 • Jesteśmy gotowi pomóc i udzielić informacji na temat dostępności oraz cen naszych produktów. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy znaleźć odpowiednią część, która spełni Twoje potrzeby.

Zadzwoń do nas lub odwiedź naszą stację, aby dowiedzieć się więcej i znaleźć odpowiednie lusterko lub inne części do swojego pojazdu. U nas czekają na Ciebie wysokiej jakości oryginalne części samochodowe w konkurencyjnych cenach.

Lusterko w aucie - las

Loterie

Samochód na złom

MACII

Stacja demontażu pojazdów

Śmiłowo 29e, 64 - 125 Poniec
tel. 695 - 061 - 826
733 70 70 70
Sprzedaż części 570 572 522
e-mail: macii108@vp.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00
Sobota: 7:00 - 13:00