Złomowanie niekompletnego auta / niekompletnego pojazdu - czy można zezłomować samochód bez silnika lub karoserii?

Zardzewiałe auto

Właściciel pojazdu wycofanego z eksploatacji – niekompletnego, nieposiadającego karoserii, silnika lub innych części – może go z powodzeniem legalnie zezłomować i wyrejestrować. W tym celu powinien skontaktować się z zaufaną stacją demontażu, taką jak skup pojazdów Macii.

Wielu właścicieli samochodów nie ma dostatecznej wiedzy na temat procesu złomowania i wyrejestrowania wraku, nieposiadającego wszystkich elementów (silnika, skrzyni biegów, karoserii, etc.). Warto wiedzieć, że certyfikowana stacja demontażu ma obowiązek przyjąć każdy pojazd. Jednocześnie należy mieć świadomość, że przekazanie go na złomowisko to jedyny legalny sposób na wycofanie auta z samochodu z eksploatacji. Samodzielny demontaż jest nielegalny!

Czy możliwe jest złomowanie pojazdu ze zdemontowanym silnikiem?

Tak! Przekazanie pojazdu ze zdemontowanym silnikiem jest możliwe i każdy certyfikowany punkt kasacji ma ustawowy obowiązek obsłużyć właściciela takiej maszyny. Niezależnie czy mówimy o zwykłej osobówce, ciężarówce, autobusie, czy maszynie rolniczej. Jedyne, o czym należy pamiętać, to konieczność organizacji transportu na złomowisko. Taką usługę realizujemy w Macii bezpłatnie dla naszych klientów.

Stare Audi

Złomowanie auta bez części karoserii

Również, jeżeli kierowca przekaże na złomowisko samochód bez pojedynczych części karoserii, nie będzie żadnego problemu z pozbyciem się go. Brak elementów blacharskich nie stanowi przeszkody na drodze do zgodnego z prawem wyrejestrowania samochodu. Warto jedynie pamiętać, że w każdym przypadku, gdy jego masa własna będzie mniejsza niż 90 procent zapisanej w dowodzie, podmiot ma prawo naliczyć dodatkowe opłaty.

Zawsze warto pamiętać, że dodatkowe opłaty mogą wynikać z indywidualnych ustaleń. Dlatego zalecamy każdorazowy kontakt telefoniczny lub bezpośredni z wybranym punktem kasacji samochodów.

Złomowanie niekompletnego auta - bez kół, elementów zawieszenia, szyb, skrzyni biegów lub innej części

Brak elementów zawieszenia, kół, opon i felg, skrzyni biegów, układu wydechowego, katalizatora, chłodnicy, hamulców, wyposażenia wnętrza czy innego rodzaju podzespołów również nie stoi na przeszkodzie! Pamiętajmy jednak, że w przypadku uszkodzeń stanowiących potencjalne niebezpieczeństwo w trakcie transportu lawetą auto należy odpowiednio zabezpieczyć.

Czy możliwe jest zezłomowanie pojazdu przerobionego?

Również w przypadku pojazdów przerobionych, zmodyfikowanych czy poddanych procesowi tuningu wizualnego lub mechanicznego zezłomowanie jest możliwe. Wystarczy, że skontaktujemy się wcześniej z wybranym skupem samochodów i poinformujemy o tym fakcie. Dzięki temu uzyskamy szczegółowe informacje m.in. na temat ewentualnego obniżenia ceny za przekazany złom z tytułu utraconej masy.

Jaką cenę można uzyskać za złomowanie niekompletnego pojazdu?

Cena złomowanego pojazdu w przypadku jego niekompletności jest uzależniona od tego, jak duży jest w praktyce ubytek masy samochodu. Przed przekazaniem go do wybranego punktu warto skontaktować się z nim telefonicznie i dopytać o szczegóły. Zazwyczaj odejmuje się około 1 zł za każdy brakujący kilogram. Zasada ta obowiązuje zazwyczaj przy ubytku masy przekraczającym 90% wagi z dowodu – w przypadku mniejszego ubytku zazwyczaj odlicza się około 200 kilogramów.

Auto po dachowaniu

Stacja demontażu pojazdów Macii zajmuje się kasacją pojazdów niekompletnych oraz zmodyfikowanych

Nie musisz się wahać, jeżeli Twoje auto jest w jakiekolwiek sposób zmodyfikowane, co wpływa na jego aktualną masę czy ilość złomu metalowego w porównaniu do oryginalnej wersji. W stacji kasacji samochodów Macii przyjmujemy każdego właściciela, przekazującego swój samochód. W razie pytań, dotyczących szacunkowej ceny przekazywanego do nas pojazdu – zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Macii oferuje darmowy transport lawetą auta niekompletnego od klienta na złom

Dużą zaletą usług kasacji pojazdów Macii jest darmowy transport lawetą samochodów zdekompletowanych z miejsca aktualnego postoju do nas – od klienta na złom. Posiadamy profesjonalną, bezpieczną i funkcjonalną autolawetę oraz wykwalifikowany zespół pracowników. Nasi specjaliści pomogą Ci załadować samochód na lawetę i zapewnią kompleksową obsługę już od momentu przyjazdu do miejsca postoju lub garażowania.

Auto szrot Macii przekazuje wszystkie dokumenty niezbędne do legalnego zezłomowania samochodu niekompletnego

Pracownicy Macii przygotują wszystkie dokumenty i zaświadczenia niezbędne do legalnego zezłomowania zdekompletowanego samochodu. Dzięki nim właściciel samochodu będzie mógł szybko i sprawnie przeprowadzić czynności urzędowe, wyrejestrować pojazd, a w szczególnych sytuacjach również odzyskać część opłaconej składki ubezpieczeniowej.

Chcesz zezłomować niekompletne auto? Dzięki złomowisku Macii łatwo pozbędziesz się auta bez silnika lub innej jego części!

Nasza stacja demontażu pojazdów Macii przyjmuje wszystkie, również niekompletne oraz zmodyfikowane samochody. Nie wahaj się z nami skontaktować, jeżeli chcesz pozbyć się samochodu zdekompletowanego – nieposiadającego silnika, skrzyni biegów, elementów zawieszenia, kół jezdnych czy elementów wnętrza albo szyb i karoserii. Pamiętaj jedynie, że w zależności od sytuacji mamy prawo naliczyć opcjonalną opłatę za każdy brakujący kilogram masy pojazdu.

Przekazując samochód do nas, należy przygotować niezbędne dokumenty, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu (jeśli była wydana) oraz dokumenty poświadczające prawo własności samochodu (dowód osobisty lub stosowne upoważnienia). Nie wahaj się do nas zadzwonić lub skontaktować z pomocą poczty e-mail, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu. Pomożemy Ci!

Chcesz pozbyć się samochodu, nieposiadającego wszystkich podzespołów? Zrób to zgodnie z polskim prawem i skontaktuj się z legalnie działającą stacją demontażu Macii! Pomożemy Ci w kasacji pojazdu i przygotujemy niezbędne dokumenty, dzięki którym wyrejestrujesz samochód i odzyskasz część opłaconej już składki za ubezpieczenie OC.

Auto szrot Macii

Loterie

Samochód na złom

MACII

Stacja demontażu pojazdów

Śmiłowo 29e, 64 - 125 Poniec
tel. 695 - 061 - 826
733 70 70 70
Sprzedaż części 570 572 522
e-mail: macii108@vp.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 17:00
Sobota: 7:00 - 13:00